"Matematyczny marzec" - pierwsze sukcesy Drukuj
Sukcesy - Szkoła Podstawowa

W ostatnich dniach odbył się etap szkolny konkursu „Matematyka i ekonomia” w dwóch kategoriach wiekowych 4-6 i 7-8 organizowany przez ODON we Wrocławiu pod patronatem kuratorium we Wrocławiu. Wyłonione drużyny powalczą w drugim etapie konkursu 18 i 20 marca we Wrocławiu, a są to Dawid Chrzanowski, Kryspin Jankowiak i Paweł Fassa oraz Barbara Kozłowska, Jan Kuciapski i Paweł Świątkowski. Trzymamy mocno kciuki i życzymy powodzenia!

Miło nam także poinformować , iż troje naszych uczniów zakwalifikowało się do finału IV Memoriału Urszuli Marciniak, a są to Szymon Czukiewski z klasy 5 (kategoria Młodzicy) – już po raz drugi oraz Zuzanna Lipińska z klasy 7 i Barbara Kozłowska z klasy 8 (kategoria Juniorzy).

Zespół Pieśni i Tańca MARZENIE na XVII Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Lubinie Drukuj
Sukcesy - Szkoła Podstawowa

Zespół Pieśni i Tańca  MARZENIE na XVII Festiwalu Kolęd i Pastorałek w LubinieDnia 11 stycznia 2020 Zespół Pieśni i Tańca MARZENIE godnie reprezentował Szkołę Podstawową w Miłkowicach podczas XVII Festiwalu Kolęd i Pastorałek zorganizowanego przez Salezjańską Szkołę Podstawową im.Świętego Dominika Savio w Lubinie. Konkurs odbył się w sali teatralnej przy kościele Jana Bosko w Lubinie. Celem było podtrzymanie w młodym pokoleniu tradycji śpiewu kolęd i pastorałek, poszerzenie wiedzy na temat tradycji bożonarodzeniowych, rozwijanie młodych talentów muzycznych oraz radość wspólnego muzykowania.
Dzieci z naszej szkoły wykonały dwa utwory:"Nowina miła" i "Jezusa narodzonego". Za prezentację otrzymały zaszczytne drugie miejsce.
Opiekun ZPiT MARZENIE – p. Elżbieta Posiewała składa serdeczne podziękowanie rodzicom uczniów za pomoc i współpracę w przygotowaniach do konkursu.

"Krwią wyzwalana, sercem ukochana" - II edycja Konkursu Piosenki i Pieśni Patriotycznej Drukuj
Sukcesy - Szkoła Podstawowa

"Krwią wyzwalana, sercem ukochana" Pod takim tytułem  05 listopada 2019r. w Powiatowym Zespole Szkół w Chojnowie odbyła się II edycja Konkursu Piosenki i Pieśni Patriotycznej. Celem była prezentacja i promocja polskich pieśni patriotycznych wśród dzieci i młodzieży, wspieranie wychowania patriotycznego młodego pokolenia poprzez formy aktywności artystycznej  oraz kształtowanie wśród uczniów postaw patriotycznych.
Na scenie w szkolnej auli przed liczną widownią zaprezentowało się kilkudziesięciu wokalistów, zespołów i chórów ze szkół nie tylko chojnowskich, ale i całej gminy Chojnów i Miłkowic. Ze Szkoły Podstawowej  w Miłkowicach do konkursu przystąpiły dwie grupy wokalne. Jury miało przysłowiowy twardy orzech muzyczny do zgryzienia, ponieważ  poziom tegorocznego konkursu był bardzo wysoki, a uczestnicy pokazali niezwykłe talenty.
Ostatecznie 1 miejsce zajął Zespół Pieśni i Tańca MARZENIE  ze SP w Miłkowicach  za prezentacje piosenki "Gdzie są kwiaty z tamtych lat".Opiekunem  zespołu jest p. Elżbieta Posiewała, a pierwsze wyróżnienie trafiło do chóru MELOMANI za piosenkę "Weselisko". Opiekunem  grupy jest p.Agata Wójtów.

Matematyczne sukcesy naszych uczniów Drukuj
Sukcesy - Szkoła Podstawowa

Za nami już kolejna edycja konkursu interaktywnego „VIII Maks Matematyczny”. Nasi uczniowie stanęli w szranki z blisko 9100 uczniów z około 950 szkół w Polsce. Do rozwiązania były dwa nowe zadania: „Mozaika” – w którym należało wykazać się ogromną wyobraźnią w wirtualnym układaniu klocków oraz „Suwak”  - sprawdzające sprawność rachunkową podczas dzielenia. Wszystko w podziale na poszczególne kategorie wiekowe.

Pięcioro uczniów wygrało darmowy udział w tym konkursie podczas „Szkolnych zmagań z tabliczką mnożenia”. Być może inaczej zabrakło by niektórym odwagi, aby wziąć w nim udział, a tu proszę – takie sukcesy! Oto najlepsi:

• Ewa Chęś                      SP4  8 m. w woj.     190 m. w kraju
  • Szymon Czukiewski       SP5    7 m. w woj.
  • Szymon Przystaj            SP5    9 m. w woj.
  • Hanna Barełkowska      SP7    3 m. w woj.    146 m. w kraju
  • Bartosz Turczyn           SP7    5 m. w woj.
  • Barbara Kozłowska      SP8    5 m. w woj.    90 m. w kraju
  • Paweł Świątkowski      SP8    7 m. w woj.    126 m. w kraju

Wszystkim serdecznie gratuluję!

Zapraszam do kolejnej edycji już w marcu 2020r.!

Dorota Martka

Z olimpijskim zniczem w tle Drukuj
Sukcesy - Szkoła Podstawowa

24 września 2019r. gościliśmy na stadionie Powiatowego Zespołu Szkół w Chojnowie, gdzie odbyła się VI Olimpiada Lekkoatletyczna dla szkół podstawowych. Oprawa imprezy była uroczysta, nawiązująca do tradycji Igrzysk Olimpijskich i motywująca młodych ludzi do rozwijania sportowych pasji. Na czas trwania zawodów odpalono znicz olimpijski, mający symbolizować czystą walkę sportową. Po uroczystym otwarciu i rozgrzewce, zawodnicy przystąpili do sportowej rywalizacji w 4 konkurencjach: bieg na dystansie 100m., skok w dal, rzut piłką lekarską i bieg na dystansie 200m dziewcząt i 400m chłopców. Lekkoatleci z naszej szkoły walcząc o indywidualne trofea w wybranych konkurencjach, gromadzili cenne punkty do klasyfikacji generalnej. Po raz kolejny wykazali się talentem i zacięciem w sportowej rywalizacji zdobywając drużynowo II miejsce. Indywidualnie na podium stanęli: Asia Kubaj-  złoty medal w biegu na dyst.200m. i srebrny na 100m. Paweł Świątkowski -złoto w biegu na 400m i brąz w biegu na 100m., Konrad Okarma - brąz w rzucie piłką lekarską. Ola Rosik „otarła” się o podium zajmując 4 miejsce w rzucie piłką. Gratulujemy medalistom i życzymy wytrwałości w rozwijaniu swoich talentów.

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Dziennik Elektroniczny