Wiadomości Szkoły Podstawowej w Miłkowicach
Koncert pt. "Moim wehikułem" Drukuj
Z życia Szkoły Podstawowej

Przy pomocy muzycznego wehikułu można było przenieść się w czasie. Gdzie i kiedy? W Miłkowicach, 05 czerwca. Kacper Pietras – uczeń trzeciej klasy gimnazjum – wraz z wokalistką Martyną Kostrąg oraz perkusistą Aaronem Call zagrali koncert pt. „Moim wehikułem”. Dzięki podróży muzycznej można było usłyszeć m.in. muzykę poważną, reggae, rock, heavy metal  czy piosenkę liryczną. Wszystko to w aranżacjach na gitarę oraz perkusję. Odbiorcami niespodzianki wypełnionej dźwiękami byli uczniowie oraz grono pedagogiczne Szkoły Podstawowej w Miłkowicach. Koncert odbył się w ramach corocznej promocji młodych talentów a poprowadzili go Paula Bełza oraz Paweł Cedzidło.

Kacper uczy się gry na gitarze od 7 lat. Kocha rock i heavy metal, ale także nie boi się sięgać po inne gatunki muzyczne. Eksperymentuje i  improwizuje z muzyką. Kto wie, co mu jeszcze w duszy gra?

Więcej…
 
Szkolny konkurs na najciekawsze opowiadanie Drukuj
Z życia Szkoły Podstawowej

W szkolnym konkursie na najciekawsze opowiadanie najciekawsze prace napisali:

I miejsce:

 • Zuzanna Blomberg
 • Dominika Kawalec

II miejsce:

 • Klaudia Lange
 • Zuzanna Wojtczak
 • Emilia Słotwińska

III miejsce:

 • Martyna Pytlak
 • Julia Bąchor    

Gratulacje dla młodych pisarek.

 
Konkurs czytelniczy "Magia ogrodu". Drukuj
Z życia Szkoły Podstawowej

Tajemniczy ogród okazał się na tyle ciekawa lekturą, że lista laureatów i wyróżnionych jest dość pokaźna.

Najlepsi okazali się:

I miejsce - Zuzanna Blomberg
II miejsce - Dominika Kawalec
III miejsce - Julia Bąchor
                     Adam Borek

Wyróżnienia - Anna Pater, Julia Stefanicka, Emilia Słotwińska

Gratulacje dla zwycięzców.

 
Kolejne wyróżnienia dla naszych uczniów! Drukuj
Sukcesy - Szkoła Podstawowa

Miło nam poinformować, iż troje naszych uczniów otrzymało WYRÓŻNIENIA w Międzynarodowym Konkursie KANGUR MATEMATYCZNY, a są to:

 • Michał Adamczyk - klasa 5b  (kategoria 1Benjamin, 96 pkt.)
 • Barbara Kozłowska - klasa 7b  (kategoria 1Kadet, 116,75 pkt.)
 • Paweł Świątkowski - klasa 7b  (kategoria 1Kadet, 103,75 pkt.)

Na pochwałę zasługują również dobre wyniki w tym trudnym konkursie, które uzyskali:

 • Bartosz Turczyn - klasa 6b  (kategoria 2B, 97,25 pkt.)2019 kangur matematyczny
 • Jakub Jankowiak - klasa 6a  (kategoria 2B, 92,5 pkt.)
 • Kamila Grzywińska - klasa 6b  (kategoria 2B, 85,75 pkt.)
 • Jan Kuciapski - klasa 6b  (kategoria 2B, 82 pkt.)
 • Piotr Biedrzycki - klasa 6b  (kategoria 2B, 78,5 pkt.)
 • Szymon Biedrzycki - klasa 8b  (kategoria 2K, 107,5 pkt.)
 • Marek Olszewski - klasa 8b  (kategoria 2K, 97,75 pkt.).

Test obejmował zadania za 3, 4 lub 5 pkt. Za błędną odpowiedź przyznawano punkty ujemne, dlatego tak cieszy każdy zdobyty punkt!

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

 
Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek Drukuj
Z życia Szkoły Podstawowej

8 maja obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Z tej okazji przedszkolaki z grupy 0d odwiedziły Bibliotekę publiczną w Miłkowicach. Celem tego spotkania było uświadomienie najmłodszym, jak funkcjonuje biblioteka, a także na czym polega praca bibliotekarza. Dzieci podczas zajęć utrwaliły znajomość bajek oraz nawyki dbania o książkę. Za wzorowe uczestnictwo w zajęciach bibliotecznych dzieci otrzymały odznaki "Przyjaciela biblioteki". Serdecznie dziękujemy Pani Magdalenie za zorganizowanie interesujących zajęć i mile spędzony czas.

Więcej…
 
Międzyszkolny KONKURS w Szkole Podstawowej w Niedźwiedzicach pod hasłem: "Bezpieczny na drodze" Drukuj
Z życia Szkoły Podstawowej

Dnia 09 maja 2019 r.  uczennice kl.2 a :Oliwia Katra, Zuzanna Opaczewska i Lena Miller wzięły udział w Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Bezpieczeństwie pod hasłem: "BEZPIECZNY NA DRODZE" organizowanym przez Szkołę Podstawową w Niedźwiedzicach.

Celem konkursu było rozwijanie i popularyzowanie wśród uczniów świadomości bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym w charakterze pieszego i pasażera, rozwijanie poczucia odpowiedzialności za zdrowie, bezpieczeństwo własne i innych użytkowników dróg, unikanie sytuacji ryzykownych mogących doprowadzić do zagrożenia zdrowia i życia dziecka, a także wyrabianie umiejętności i nawyków właściwego zachowania się w trudnych sytuacjach.

Dziewczynki wykonały plakat dotyczący bezpieczeństwa w ruchu drogowym, który szczegółowo omawiały podczas konkursu. Odegrały również opracowaną wcześniej scenkę dotyczącą tematyki pierwszej pomocy po pogryzieniu przez psa. Wykazały się doskonałą znajomością podstawowych znaków drogowych , telefonów alarmowych i zasad ruchu drogowego. Brały udział w konkurencjach sportowych połączonych z rozwiązywaniem szarady.

Uczennice naszej szkoły spisały się na medal .Otrzymały pierwsze miejsce.

Udział w tego typu konkursach zapewne zaprocentuje w życiu dorosłym, ponieważ dzięki umiejętnościom praktycznym i zdobytej wiedzy, dzieci będą umiały prawidłowo zareagować na zdarzenia losowe i zachować się w ruchu drogowym.

Serdecznie dziękuję  uczennicom

za wzorowe reprezentowanie szkoły, aktywny udział w konkursie

oraz p.Justynie Katrze za pomoc w opiece podczas konkursu.
                                                                              Elżbieta Posiewała ( wychowawca kl.2a)

Więcej…
 
Wracają zajęcia dydaktyczne! Drukuj
Z życia Szkoły Podstawowej

Informuję, że od poniedziałku 29.04.2019, wracają zajęcia dydaktyczne w szkole według obowiązującego planu lekcji.

Przypominam, że 2 maja 2019 jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych.

Dyrektor Szkoły Podstawowej
w Miłkowicach

 
Podziękowania! Drukuj
Z życia Szkoły Podstawowej

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Miłkowicach serdecznie dziękuje wszystkim osobom, dzięki którym zorganizowano i przeprowadzono egzamin gimnazjalisty oraz sprawdzian ósmoklasisty, a w szczególności: nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi Urzędu Gminy, p. Barbarze Jankowicz – dyrektorowi Szkoły Podstawowej w Rzeszotarach wraz z nauczycielami, p. Annie Graf – dyrektorowi GOKiS w Miłkowicach i pracownikom, kierowcom oraz pielęgniarce szkolnej.

Wielkanoc 2019

 

Jednocześnie z okazji zbliżających się Świąt Zmartwychwstania Pańskiego życzę nauczycielom, pracownikom, rodzicom i wam kochani uczniowie zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych przepełnionych wiarą, nadzieją i miłością. Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół.

 

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Miłkowicach
Dorota Rycombel

 
Informacja dla rodziców! PILNE Drukuj
Z życia Szkoły Podstawowej

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Miłkowicach otrzymał w dniu 28.03.2019 od ZNP, a w dniu 29.03.2019r. od Organizacji Międzyzakładowej Pracowników Oświaty i Wychowania NSZZ Solidarność oficjalną informację, że w wyniku niespełnienia żądań będących przedmiotem sporu zbiorowego od dnia 8 kwietnia 2019 r. rozpocznie się na terenie naszej szkoły akcja strajkowa, która trwać będzie do odwołania. Za akcją strajkową opowiedziało się 95% (ZNP), 96,7% (OMPOiW NSZZ Solidarność)  pracowników biorących udział w referendach. W każdym dniu począwszy od 8 kwietnia 2019r.  podawana  będzie  Dyrektorowi szkoły liczba pracowników biorących czynny udział w akcji strajkowej.

W związku z zaistniałą sytuacją informuję Państwa o prawdopodobnym wystąpieniu trudności, a nawet braku możliwości realizacji zajęć dydaktyczno-wychowawczych w dniach strajku. Uczniowie obecni w szkole będą mieć zajęcia opiekuńcze.

Rozmowy Związków Zawodowych z Ministerstwem Oświaty prowadzone są na bieżąco, jednak nie przynoszą żadnych rezultatów. Postaram się informować Państwa na bieżąco o sytuacji strajkowej, która będzie miała miejsce na terenie Szkoły Podstawowej w Miłkowicach, poprzez dziennik elektroniczny.

Bardzo proszę o śledzenie informacji  i jednocześnie  wyrozumiałość w tej trudnej dla nas sytuacji oraz pomoc w opiece nad dziećmi. Zapewniam, że jako Dyrektor szkoły dołożę wszelkich starań w zapewnieniu bezpieczeństwa Państwa dzieciom.

W dniach 8 i 9 kwietnia odwołane są obiady. Rozliczenie nadpłaconych kwot nastąpi w kolejnym miesiącu.

Przypominam również, że zgodnie z uzgodnieniami wrześniowymi w dniach egzaminu gimnazjalnego i sprawdzianu ósmoklasisty nie ma zajęć dydaktyczno-wychowawczych dla uczniów. Tę informację otrzymaliście Państwo na zebraniach z rodzicami. Jest ona również zamieszczona na stronie szkoły.

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Miłkowicach
Dorota Rycombel

 
VII Gminny Konkurs MÓJ TALENT Drukuj
Z życia Szkoły Podstawowej

2019 mojt talent logoDnia 23 marca 2019r. w naszej szkole odbył się konkurs „Mój Talent”,  podczas którego uczniowie mogli zaprezentować swoje umiejętności i pasje.  Konkurs miał na celu rozwijanie kreatywności uczniów, promowanie i odkrywanie nowych talentów, popularyzację działań artystycznych oraz propagowanie alternatywnych form spędzania wolnego czasu.

Tego dnia każdy uczestnik miał na szkolnej scenie swoje „5 minut” sławy. Mimo  towarzyszącej tremy, wszyscy spisali  się świetnie wykazując przed publicznością nieprzeciętny talent.    

Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody, ufundowane prze naszych kochanych sponsorów. Dziękujemy również rodzicom, którzy przygotowali dla nas kawiarenkę, w której stoły uginały się od ciast i innych słodkości.

Wszystkim uczniom  gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie. Podziwiamy Waszą odwagę, zaangażowanie i umiejętność radzenia sobie ze stresem. Zaprezentowaliście się wspaniale – wielkie brawa!! Musimy pamiętać, że w każdym drzemie jakiś talent – trzeba go tylko w sobie odnaleźć, a potem starannie pielęgnować. Do zobaczenia za rok!!!

Nasi laureaci:
GRAND PRIX
Ola Szot

PLASTYCZNIE: wszyscy uczestnicy otrzymali wyróżnienia

RECYTACJA:
    wyróżnienie I - Nikola Muszyńska
    wyróżnienie II - Ola Kenc

ZESPÓŁ:
    miejsce I - Marzenie
    miejsce I - Melomani
    miejsce II - Furmani
    miejsce III - Grupa teatralna 0b
    wyróżnienie - TworzyMY
    wyróżnienie - Akademia Tanecznego Wychowania

ŚPIEW:
    miejsce I - Marcela Ostrowska
    miejsce II - Ania Pater
    miejsce III - Antek Kwaśny
    miejsce III - MY TRZY
    wyróżnienie - Szymon Zelek

INNE WYSTĘPY:
    miejsce I - Oliwia Katra (taniec z elementami akrobatyki)
    miejsce II - Szymon Czukiewski (układanie kostki Rubika)
    miejsce II - Ewa Chęś (gra na harmonijce)
    wyróżnienie - Michał Balicki (magik)
    wyróżnienie - Ewa Łukasiewicz (taniec z elementami baletu)
    wyróżnienie - Kamil Piątek (gra na keybordzie)
    wyróżnienie - Lena Miller (taniec współczesny)

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 64

Dziennik Elektroniczny

Dziennik elektroniczny

Kontakt

Szkoła Podstawowa w Miłkowicach
ul. Wojska Polskiego 75A, 59-222 Miłkowice

tel. 076 8871219
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Zgodnie z art. 173 Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że odwiedzana strona korzysta z plików cookies. W związku z powyższym użytkownik strony może domyślnie ustawić w przeglądarce poziom, czy, ile i jakie chce cookies. Brak takich ustawień będzie świadomym aktem woli i akcetpacji plików cookies. By przeczytać więcej o plikach cookies oraz o tym jak je usunąć, zobacz naszą politykę prywatności.

Akceptuję pliki cookies używane przez ten serwis

EU Cookie Directive Module Information